PCI DSS 4.0 STANDARTINING SKANLASHGA QO‘YILGAN TALABLARI
PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) 4.0 standarti to‘lov ma’lumotlarini himoyalash bo‘yicha talablar o‘rnatadi va to‘lov kartalari ma’lumotlarini qabul qiluvchi, ishlov beruvchi yoki uzatuvchi tashkilotlarga nisbatan qo‘llaniladi.
Tashkilotlar o‘z tizimlarini zaifliklar yuzasidan muntazam skanlab borishlari va aniqlangan, to‘lov ma’lumotlari xavfsizligiga tahdid solishi mumkin bo‘lgan zaifliklarni zudlik bilan bartaraf etishlari lozim.
Biz PCI DSS 4.0 standarti doirasida zaifliklarni skanlash servislari to‘plamini taklif etamiz, ular konfiguratsiyadagi nuqsonlarni, dasturiy ta’minotdagi zaiflikni yoki jinoyatchilar tomonidan hujum uchun qo‘llanilishi mumkin bo‘lgan boshqa kuchsiz nuqtalarni joriy qilish, aniqlash imkonini beradi. Bunday skanlashni o‘tkazish tashkilotga xavfsizlik bo‘yicha talablarga rioya qilish va PCI DSS 4.0 standarti talablariga muvofiqlikni qo‘llab-quvvatlashga yordam beradi.

Требования к сканированиям стандарта PCI DSS 4.0
Стандарт PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) 4.0 устанавливает требования по защите платежных данных и применяется к организациям, которые принимают, обрабатывают или передают данные платежных карт.
Организации должны регулярно сканировать свои системы на предмет уязвимостей и незамедлительно устранять обнаруженные уязвимости, которые могут представлять угрозу безопасности платежных данных.
Мы предлагаем набор сервисов сканирований на уязвимости в рамках стандарта PCI DSS 4,0, которые позволят внедрить, обнаружить недостатки в конфигурации, уязвимости программного обеспечения или другие слабые места, которые могут быть использованы злоумышленниками для атак. Проведение таких сканирований поможет организации соблюдать требования по безопасности и поддерживать соответствие требований стандарта PCI DSS 4.0.